Фонду готвач (Paperback)

Фонду готвач By Иванк&#107 Cover Image
$41.99
We do not have this book available.

Description


Фонду готваче сеопфатен водич за светот на фонду, кој содржи 100 вкусни рецепти за сирење, месо, морски плодови и десерти. Секој рецепт е придружен со прекрасна фотографија во боја, покажувајќи ги прекрасните резултати што можете да ги постигнете со овој забавен и интерактивен стил на готвење.


Не само што овој готвач нуди широк спектар на рецепти, туку вклучува и корисни совети за тоа како правилно да го подготвите и одржувате тенџерето за фонду, како и креативни идеи за презентација за да ги импресионирате вашите гости. Од класични сирења до авантуристички солени и слатки комбинации, оваа готвачка има по нешто за секој вкус.


Со своите лесни за следење инструкции и неверојатна фотографија, Фонду готваче врвен водич и за почетници и за искусни ентузијасти за фонду. Значи, без разлика дали барате романтична вечера за двајца или планирате забавна и интерактивна забава со пријателите и семејството, оваа готвачка ве опфати.Product Details
ISBN: 9781835003909
ISBN-10: 1835003907
Publisher: Not Avail
Publication Date: May 10th, 2023
Pages: 214
Language: Macedonian